Ads: Abonohu në Digitalb OTT 

Lajme

Krasniqi takohet me English: PDK do të angazhohet për ruajtjen e raporteve me SHBA

Kryetari i PDK-së, Memli Krasniqi ka thënë se ka pritur në takim Amy English, kryekëshilltare për politikë të jashtme e senatores amerikane Jeanne Shaheen.

Ai ka thënë se me English, ka ndarë shqetësimin për drejtimin në të cilin është duke shkuar Kosova, sidomos në raport me Shtetet e Bashkuara të Amerikës.

Sipas Krasniqit, në këtë takim, e ka njoftuar të njëjtën se PDK-ja e ka marrë me shumë seriozitet letrën e tetë senatorëve amerikanë, dërguar presidentit Biden, ku kanë shprehur shqetësim të madh për përkeqësimin e situatës në pjesën veriore të Kosovës dhe zhgënjimin e tyre për mungesën e angazhimit nga institucionet e Kosovës në përpjekjet diplomatike për të depërshkallëzuar krizën.

”PDK, si parti shtetformuese dhe shtetndërtuese, do të angazhohet fuqishëm në ruajtjen e raporteve të afërta dhe aleancës së shenjtë me SHBA-të”, ka shkruar Krasniqi.

Related posts
Lajme

Kimete Berisha: I vdekuri duhet të lihet i qetë, së paku 40-të ditë

Lajme

Gashi për Radoiçiqin: Mund të arrestohet në Serbi dhe përmes Interpolit të transferohet në Kosovë

Lajme

Kimete Berisha: I vdekur duhet të lihet i qetë, së paku 40-të ditë

Lajme

“Edhe e pranuat Asociacionin edhe na prishët me amerikanët” – Kërquki gozhdon Mujën e VV’së