Ads: Abonohu në Digitalb OTT 

Lajme

Kurti sot në Vatikan, do të takohet me Papa Françeskun

Kryeministri Albin Kurti, ka udhëtuar dje drejt Italisë, ku është duke qëndruar edhe sot.

Ai sot do ta vizitojë Selinë e Shenjtë në Vatikan, ku do të ketë takim me Papa Françeskun.

Ai po ashtu do të takohet edhe me Sekretarin e Shtetit të Selisë së Shenjtë, Kradinali Pietro Parol.


Related posts
Lajme

Osmani dhe Taha flasin për njohjen e Kosovës nga shtetet e OIC-së

Lajme

Tensione në kufirin Liban-Izrael: Sulme me bomba tymuese

Lajme

Gërvalla takon kryediplomatin Gerapetritis: Greqia është aktor kryesor në rajonin tonë

Lajme

​Gërvalla takon homologun e saj nga Singapori, diskutojnë për thellimin e marrëdhënieve shtetërore