Ads: Merr BB VIP Falas me Premium 12 Mujore

Lajme

Kuvendi i Kosovës sot mban seancë plenare

Kuvendi i Republikës së Kosovës do të mbaj sot seancë plenare me fillim nga ora 10:00.

Siç njofton Kuvendi, këto janë pikat e rendit të ditës:

1. Miratimi i procesverbaleve nga seancat e mëparshme,

2. Deklarimet jashtë rendit të ditës,

3. Pyetjet parlamentare,

4. Interpelanca me ministrin e Ministrisë së Financave, Punës dhe Transfereve, z. Hekuran Murati për çështjen: “Rishikimi i buxhetit të Republikës së Kosovës dhe rritja e pagave në sektorin publik”.