Ads: Abonohu në Digitalb OTT 

Lajme

Lajm i trishtë/ Humb jetën sportisti i njohur në moshën 35-vjeçare

Ish-ylli i NFL, Ryan Mallett, ka ndërruar jetë në moshën 35-vjeçare pasi u mbyt në Florida, teksa ndodhej në plazh me pushime.

Mediet e huaja raportojnë se ish-mbrojtësi u dërgua në një spital në Destin, ku dhe u shpall i vdekur pasi nuk mundi t’i mbijetonte incidentit.

Mallett, i cili luajti për “Patriotët e New England”, “Teksanët e Houston” dhe “Korbat e Baltimores”, ka qenë duke notuar me një grup njerëzisht në një nga plazhet e Floridas kur ndodhi ngjarja.

Zyra e Sherifit të Qarkut Okaloosa tha: “Një grup njerëzish në ujë pranë shiritit të dytë të plazhit po përpiqeshin të ktheheshin në breg. Një nga individët, mashkull në moshë, mbeti në ujë dhe rojet e plazhit thonë se ai nuk po merrte frymë kur u nxorr jashtë.”

Destin, një zonë pjesë e Bregut të Gjirit të Floridës, ka marrë një sërë paralajmërimesh për kushtet atmosferike dhe dallgët e detit në ditët e fundit, ndërsa shërbimi kombëtar i motit të SHBA-së paralajmëroi notarët për rryma të rrezikshme.

Bota e futbollit amerikan ndodhet në zi për shkak të vdekjes së papritur të Mallett, ndërsa futbollistë dhe ish-bashkëpunëtorë të tij të vjetër kanë kryer homazhe ndaj tij. Përmes një mesazhi në Twitter nga NFL shkruante: “Familja e NFL është thellësisht e pikëlluar për vdekjen e Ryan Mallett. Mendja jonë është me familjen dhe të dashurit e tij.”

Patriotët e New England shkruan në Twitter: “New England Patriots janë thellësisht të pikëlluar kur mësuan për vdekjen e papritur dhe të papritur të ish-mbrojtësit Ryan Mallett”.

Baltimore nderoi Mallett si një “person të jashtëzakonshëm dhe shoku besnik i skuadrës“. Sakaq, ish-mbrojtësi i Patriots Tom Brady shkroi në Instagram: “Ne humbëm një njeri të madh. Faleminderit për gjithçka Ryan”.

Related posts
Lajme

Deputetët e opozitës përplasen me Gardën, kundërshtojnë kontrollet

Lajme

Këta janë të dyshuarit për vrasjen e 14-vjeçares maqedonase

Lajme

Policia po e ruan argjendarinë, pronari i së cilës u arrestua lidhur me grabitjen në Suharekë

Lajme

Persona të panjohur e sulmojnë fizikisht dhe ia vjedhin telefonin e kuletën