Ads: Abonohu në Digitalb OTT 

Lajme

Lushaku-Sadriu: Bota është kthyer kundër nesh, për fajin e qeverisë sonë

Kryetarja e Forumit të Gruas së Lidhjes Demokratike të Kosovës, Jehona Lushaku-Sadriu, ka thënë se bota është kthyer kundër Kosovës dhe kjo sipas saj, për fajin e qeverisë.

“Masat ndëshkuese ndaj Kosovës janë alarm dhe dëshmi se veprimet e Qeverisë Kurti nuk janë të duhurat. Arsyetimet dhe e drejta nuk janë argumente më, bota është kthyer kundër shtetit tonë! Këto veprime kanë unifikuar botën perëndimore kundër nesh. Por, edhe përtej”, ka thënë Lushalu-Sadriu.

Sipas saj, ndëshkimi që do të na faturohet “do të prek shtetin tonë, secilin qytetar; do të prekë qeverinë edhe vet kryeministrin”.

“Do të hyjmë në listën e të sanksionuarve të botës demokratike, ku rendi e ligji janë sinonimi i shtetit e sovranitetit. Në vend se të na prezantohet rruga drejt afrimit me BE, po na prezantohet lista e ndëshkimeve për shtetin tonë!”, ka shtuar ajo.

Ajo ka theksuar se kjo është “humbja më e madhe” që ka njohur shteti i Kosovës.

Related posts
Lajme

Hajrizi për dështimet në PISA: Nuk ka pasur përgatitje të duhur për këtë test

Lajme

Gërvalla me rrëfim pak më ndryshe – kujton babanë e saj Jusufin: Dhjetori për mua ka shije të keqe

Lajme

Publikohet fotografia e fundit e Liridona Ademajt disa orë para vrasjes

Lajme

Babai i Naim Murselit mohon që djali i tij të jetë biseksual