Ads: Abonohu në Digitalb OTT 

Lajme

Merr flakë autobusi me dasmorë në Indi, të paktën 25 të vdekur

Të paktën 25 persona kanë humbur jetën pasi një autobus që transportonte dasmorë shpërtheu në flakë pasi u përplas në shtetin perëndimor të Indisë, Maharashtra, të shtunën.

Baburao Mahamuni, Zëvendës Mbikëqyrësi i Policisë në Buldhana, tha se incidenti kishte ndodhur në autostradën Samruddhi Mahamarg, raportoi CNN.

Mahamuni tha se të plagosurit po dërgoheshin në Spitalin Civil të Buldhanës.

Policia beson se autobusi u rrëzua për shkak të shiut rreth orës 2 të mëngjesit me orën lokale të së shtunës, teksa po shkonte nga Yavatmal në Pune dhe rezervuari i tij me naftë më pas mori flakë.

News 18 përktheu një postim në Twitter nga kryeministri i Maharashtrës, Eknath Shinde, në të cilin ai shprehte ngushëllime dhe ofroi kompensim për të afërmit e të ndjerit.

“Kryeministri Eknath Shinde ka shprehur pikëllimin e thellë për aksidentin e tmerrshëm të një autobusi privat në autostradën Samruddhi pranë Sindkhedaraja në rrethin Buldhana”, thuhet në Twitter.

Ai tha se Fondi i Ndihmës së Kryeministrit do të sigurojë rreth 6,000 dollarë për familjet e çdo personi të vrarë “në këtë incident fatkeq”.Related posts
Lajme

Deputetët e opozitës përplasen me Gardën, kundërshtojnë kontrollet

Lajme

Këta janë të dyshuarit për vrasjen e 14-vjeçares maqedonase

Lajme

Policia po e ruan argjendarinë, pronari i së cilës u arrestua lidhur me grabitjen në Suharekë

Lajme

Persona të panjohur e sulmojnë fizikisht dhe ia vjedhin telefonin e kuletën