Ads: Abonohu në Digitalb OTT 

Lajme

Nga vështirësitë në fillimet e karrierës deri tek shokët e ngushtë, Noizy rrëfen çdo gjë: I kërkova babit 3 mijë euro për një videoklip dhe më tha…

Noizy është një ndër reperët më të suksesshëm në ekstradën muzikore, i cili po korr suksese të një pas njëshme.

Së fundmi ai ishte i ftuar në emisionin “Më lër të flas”, ku foli rreth jetës së tij personale dhe asaj profesionale.

Ndërsa është kthyer pas në kohë ai tha që një ndër vështirësitë që ai ka hasur teksa ka ngjitur ‘shkallët’ e karrierës është kur i ka kërkuar lek babait për të bërë një vidoklip dhe ai i ka thënë që të mos merret me muzikë por të shkojë dhe të punojë tek lokali i tyre sepse sipas të atit ajo ishte e ardhmja e Noizyt.

“Vështirësia tjetër është që në fillimet e mia kushtonin klipet nuk kishin kualitet un vija nga Anglia dhe kisha parë më shumë se këtu dhe nuk isha shumë i kënaqur. Më kujtohet një rast kur i kërkoja babit 3 mijë euro ndërkohë që babi më thoshte hajde këtu dhe të punosh se këtu është e ardhmja jote pasuria jote çlidhje ke ti…”– tha Noizy.

Reperi gjithashtu foli edhe për zhgënjimin që ka përjetuar nga pagesa qesharake që ka marrë nga koncertet që ka zhvilluar në fillim të sukesit të tij.

“Një rast teksa po bëja videoklipin e këngës ‘Kosovë Shqipëri’ dhe mbas suksesit që mora nga ajo bëra tre koncerte brenda ditës dhe arrita me një shumë qesharake në shtëpi, rreth 1 mijon të vjetra. Thash uau qenka dëshpëruese kjo puna dhash shiko e shita shpirtin tim, privatësinë time”, u shpreh reperi.

Megjithatë ai nuk ka la përmendur edhe shokët e tij të ngushtë që sipas tij janë Ylli dhe Varrosi, ndërsa për Stresin dhe Blerim Destanin duke qeshur tha që nuk e kam shok fare.

“Yllin dhe Varrosin i kam shok. Stresin dhe Blerim Destanin nuk i kam shok fare”, u shpreh Noizy duke qeshur.

Related posts
Lajme

Policia sulmoi gazetarët me sprej dhe mjete të forta

Lajme

Protesta kundër Trendafilovës, Policia arreston disa protestues

Lajme

Parlamentin Europian ndalon shitjen e patatinave me qeska të mëdha paketimi: Duhet më shumë produkt se ajër

Lajme

Trusti Pensional shënon humbje qindra milionëshe për një muaj