Ads: Abonohu në Digitalb OTT 

Lajme

Një veturë e dyshimtë tenton t’i ikë policisë në veri, lokalizohet për pak minunta!

 
   

Policia e Kosovës mbrëmë ka ndjekur një veturë në pjesën veriore të Mitrovicës. Dyshohet se e njëjta nuk i është bindur urdhrit për të ndaluar.

Pas pak miutash, PK-ja lokalizon veturën pranë një kafeneje, pa pasagjerë apo shofer. Ndëresa, pas një qëndrimi të shkurtër në këtë rrugë, ata vendosën të tërhiqen.

Rasti është konfirmuar edhe nga zv/komandanti Policisë së Kosovës në rajonin e Veriut, Veton Elshani.

“…policia i ka bërë shenjë kësaj makine që të ndalojë, të cilën personi që e drejtonte dyshohet se e ka injoruar. Policia më pas nisi një ndjekje nëpër qytet, në rrugën Sutjeska, pranë një kafeneje të njohur lokale. Ai apo ajo, nuk e dimë kush ishte, me siguri e ka ndalur makinën aty dhe ka ikur prej saj”, tha ai.

Më pas policia ka kontrolluar makinën duke kërkuar dokumente.

 
 
 
 
 

Related posts
Lajme

Kimete Berisha: I vdekuri duhet të lihet i qetë, së paku 40-të ditë

Lajme

Gashi për Radoiçiqin: Mund të arrestohet në Serbi dhe përmes Interpolit të transferohet në Kosovë

Lajme

Kimete Berisha: I vdekur duhet të lihet i qetë, së paku 40-të ditë

Lajme

“Edhe e pranuat Asociacionin edhe na prishët me amerikanët” – Kërquki gozhdon Mujën e VV’së