Home Blog Page 2948

I vrari mbrëmë në Veternik ishte arrestuar të premten për plaçkitje

0

Kujtim Krasniqi, nga Makovci i Prishtinës, është vrarë dje me armë zjarri nga Ridvan Beqiri, në Veternik të Prishtinës.

Krasniqi bashkë me tre persona të tjerë rreth orës 21:00 ishin futur në pronën e Beqirit për të vjedhur, ndërkohë pronari në vetëmbrojtje ka shtënë me armë zjarri në drejtim të tyre duke e lënë të vrarë atë.

Burimet e Indeksonline brenda Policisë së Kosovës kanë thënë se Kujtim Krasniqi ka qenë emër i njohur për ta, pasi që ka qenë i arrestuar për plaçkitje.

“Kujtim Krasniqi është arrestuar javën e kaluar në Fushë Kosovë, saktësisht të premten për një plaçkitje, mirëpo në mungesë të provave është liruar”.

Policia e Kosovës mbrëmë i është përgjigjur menjëherë rastit të vrasjes ndërsa ka bërë të ditur se po punon intensivisht për të sqaruar gjithë rastin.

Tre të dyshuarit që ishin bashkë me Kujtimin ende ndodhen në arrati, porse policia mbrëmë ka mbledhur të gjitha provat dhe gjurmët në vendin e ngjarjes

Serbi puth flamurin kombëtar, apelon që edhe serbët tjerë ta bëjnë këtë

0

Bëhet fjalë për Miroljub Petrovic, i cili përmes një video-je, ka uruar festën e flamurit, festë kjo të cilën e quan festë serbe, pasi sipas tij, flamuri shqiptar është flamur i heroit të madh, Skënderbeut, të cilin ai e quan serb.

Profesori serb thotë më tej se Skenderbeu është stërgjyshi i tij.

“Në vendet serbe, që aktualisht janë nën okupim, pra në Epir që sot e quajnë Shqipëri, pastaj Kosovë dhe në disa komuna në Serbinë qendrore është shënuar Dita e Flamurit, do të thotë bëhet fjalë për një festë serbe, sepse flamuri që ka valuar në këto toka serbe është flamuri i heroit më të madh të shekullit 15, stërgjyshit tim, Gjergj Kastrioti”, thotë ai.

Më tej ai thotë se flamur të njëjtë kishin edhe Nemanjiqët, me shqiponjë dy krerëshe, me prapavijë të kuqe që është simbol i gjakut, betejave dhe luftës për liri.

Në fund ai mbyll mesazhin e tij duke puthur flamurin shqiptar dhe duke apeluar edhe ndaj serbëve të tjerë që ta bëjnë këtë gjest.

Ky është personi që vrau hajnin në Prishtinë

0

Ridvan Beqiri nga Ferizaj, është personi i cili mbrëmë rreth orës 21:00 la të vdekur Kujtim Krasniqin, i cili kishte hyrë në pronën e tij për të kryer vjedhje bashkë me disa persona të tjerë.

Rasti ka ndodhur në lagjen Veternik të Prishtinës.

Policia e Kosovës menjëherë kishte dalë në vendin e ngjarjes dhe kishte marrë provat.

Mësohet se tre hajna të tjerë ndodhen ende në arrati dhe se policia po bënë përpjekje për identifikimin e tyre sa më shpejtë.

Policia kishte marr Ridvanin në pyetje në lidhje me ngjarjen, por i njëjti me urdhër të Prokurorit të Shtetit është liruar menjëherë dhe se nuk do të ngarkohet me ndonjë akuzë të veprës penale, pasi që edhe armen e kishte me leje.

Horoskopi ditor 29.11.2018

0

Njihuni me parashikimin për punën, shëndetin dhe ndjenjat, si do të ecë dita për të lindurit e çdo shenje.

Dashi

Gjatë kësaj të mërkure do të bëni çdo përpjekje për të zgjidhur një problem i cili ka pushtuar jetën tuaj prej shumë kohësh. Ka shumë mundësi që të largoheni nga çdo detyrim social, madje edhe ato financiare. Megjithatë duhet të dini se nxitimi nuk sjell zgjidhje të frytshme, ndërsa durimi është çelësi kryesor. Mundohuni që të kanalizoni energjitë tuaja në një objektiv të mirë. Mundohuni të mos lëndoni të tjerët.

Demi

Kjo e mërkurë mund të sjellë marrjen e një vendimi të shumë menduar. Duhet të reagoni në mënyrë më të përgjegjshme ndaj situatave me të cilat ju përball jeta. Ka shumë mundësi që diçka urgjente të ndikojë në planet tuaja. Kjo ditë do të jetë perfekte për të rezultuar e suksesshme. Nëse jeni vetëm, mund të zgjidhni që të hyni në një lidhje e cila ju ka dyjëzuar. Megjithatë gjërat nuk mund të shkojnë përpara, nëse nuk i bëni me përkushtim. Këshillohet që të keni më shumë iniciativë.

Binjakët

Kjo e mërkurë do të sjellë në jetën tuaj një ngjarje personale, e cila do ju pengojë që të bëni progres. Mundohuni që të sistemoni gjërat, nëse doni që të shpëtoni nga ndonjë problem serioz. Dinjiteti do të jetë një faktor vendimtar, në një lidhje ku jeni përfshirë. Dashuria është mjaft e favorshme gjatë kësaj dite. Mund të surprizoni njeriun e zemrës, duke planifikuar diçka speciale. Nëse jeni të përshirë në një lidhje, ky është momenti më i mirë për të rigjetur pasionin. Personat që janë vetëm, do të kenë shumë mundësi për të gjetur partnerin/en.

Gaforrja

Gjatë kësaj të mërkure do të shikoni me më shumë vëmendje situatën tuaj, sidomos nga pikëpamja ekonomike. Duhet të ruani qetësinë dhe të mundoheni të kuptoni pikëpamjen e anëtarëve të tjerë të familjes, lidhur me çështje financiare. Është shumë ë rëndësishme që të mos tregoheni kokëfortë në një lidhje. Partneri/ja juaj nuk është në humorin e duhur për kompromise, ndaj mundohuni të jeni më të kuptueshëm. Kjo sjellje mund të përmirësojë jetën tuaj romantike.

Luani

Kur bëhet fjalë për marrjen e vendimeve, do të gjendeni në dilemë mes zemrës dhe mendjes. Gjatë kësaj të mërkure duhet të zgjidhni enigmën. Ndiqni instinktin tuaj dhe në këtë mënyrë do të merrni vendimin e duhur. Familja dhe të dashurit tuaj, kanë nevojë për vëmendjen tuaj, ndaj kaloni më shumë kohë me ta. Ky është një moment shumë i mirë për të planifikuar udhëtime. Parashikohet që të keni një takim të favorshëm me dikë që ju tërheq. Bëni kujdes pasi mund të zhgënjeheni.

Virgjëresha

Gjatë kësaj të mërkure mund të keni problem me lëvizshmërinë, nëse jeni duke bërë një punë të rëndësishme që kërkon transport. Mund të humbni toruan, por kjo gjë është një fazë kalimtare. Kjo ditë do të sjellë një atmosferë tërësisht të re dhe rifreskuese. Ngrohtësia në raportet sentimentale, do të dominojë ditën. Do të keni mundësi për të kaluar më shumë kohë cilësore me partnerin/en. Ata që janë vetëm, mund të kenë një takim special.

Peshorja

Atmosfera e kësaj dite nuk do të jetë shumë pozitive. Duhet të jeni më të kujdesshëm në raportet me njerëzit e ndjeshëm. Ky është një moment ballafaqimi. Mund të jeni të detyruar të përballeni me situata të pakëndshme. Megjithatë do të jeni në gjendje që të merrni vendimin e duhur edhe nën presion, duke i dhënë një kthesë pozitive jetës tuaj. Ata që janë vetëm, nuk do të kenë aspak fat, por do të jenë të përhumbur në kujtime të së shkuarës.

Akrepi

Kjo e mërkurë parashikon diskutime lidhur me disa probleme të rëndësishme me të afërmit tuaj. Mundohuni që të jeni sa më të sjellshëm dhe të kuptuar në bisedat tuaja. Nëse nuk arrini që të qetësoheni, mundohuni të përqendroheni aty ku duhet, pa e tepruar. Do të keni nevojë për shumë durim, për tu marrë me partnerin/en tuaj. Kjo pasi edhe probleme më të vogla, mund të kthehen në telashe të mëdha. Duhet të ruani qetësinë.

Shigjetari

Ka shumë mundësi që gjatë kësaj të mërkure të zbuloni një intuitë të mprehtë brenda jush. Do të kuptoni se nuk keni nevojë për asnjë ndihmë nga jashtë, për të përballuar problemet të cilave mund t’iu bëni ballë vetë. Ka ardhur momenti që të bëni një hap mbas në raportet me persona të tjerë, shkruan noa.al. Sjellja juaj agresive mund t’iu hapë mjaft probleme, ndaj bëni kujdes.

Bricjapi

Jeni natyrë familjare dhe kjo e mërkurë do të nxjerrë në pah pikërisht anën tuaj më të përkushtuar. Do të jetë një ditë shumë e ngjeshur për ju, ku do të përballeni me situata mjaft të vështira. Kjo e mërkurë do të zbulojë erdhe arsyen e sjelljes së ashpër të parnterit/es tuaj. Pavarësisht të gjithave më në fund do të rijetoni shkëndija dashurie.

Ujori

Do të jeni të bekuar nga një vizion i jashtëzakonshëm, i cili do të bëjë që të gjykoni siç duhet. Kjo është dita e duhur për të vlerësuar nisma apo investime të reja. Do të jeni në gjendje që të gjykoni persona që i keni pranë. Stresi i punës do të ndikojë shumë në harmoninë e lidhjes tuaj. Nëse jeni vetëm, bëni mirë që të planifikoni një aktivitet relaksues. Kjo ditë është mjaft e favorshme për të sheshuar çdo keqkuptim.

Peshqit

Kjo e mërkurë parashikon një gjuhë mjaft të mprehtë. Por kjo aftësi mund të çojë në zbulimin e pasigurive tuaja, prej nga do të nxirrini një përfundim. Gjithë ata që janë të përfshirë në një lidhje, mund të vendosin për të zyrtarizuar raportin e tyre. Një ndryshim energjie, mund të bëjë që të vlerësoni raportin në një tjetër dritë. Nëse më parë i keni shmangur disa angazhime, kjo e mërkurë është dita e duhur për ti vlerësuar me kujdes.

Një Halil 28 shtëpi, 2 Qeveri nuk dhuruan asnjë shtëpi

0

Hoxha dhe tanimë humanisti me përmasa ballkanike, jo vetëm shqiptare ka marë hov të pandalshëm, në dhurimin e dores për njerëzit në nevoj, dorë që po mungon nga ana e shtetit.

“Burrështetasit” tanë dje u takuan për të nënshkruar disa mareveshje te cilat deri me tani po ngelin vetem ne leter dhe per tu fotografuar, ku duart e tyre e beren vetem shqiponje e asgje me shume.

Duart Shqiponjë të Halilit nesër dhurojnë 28 banesa në Prizren, 28 familje, 28 nevojtarë do zgjidhin problemin e kahmotshem te tyre, vendstrehimin.

Edhe shqiponjat e politikanve duhen, mirepo njehere duhet ti qasemi problemeve faktike, varferia e ka kapluar nje pjese te madhe te popullates.

Faleminderit Halil, shperndajeni per tua perkujtuar politikaneve qe edhe kesi shqiponje si e Halilit mund te jeni.

Burri i saj gatuan për 28 nëntor me një femër tjetër, shikoni reagimin e Qëndresës

0

Qëndresa Bajrami është gruaja e moderatorit të njohur, Labinot Gashit.
Ajo është grimere shumë e talentuar, shkruan ORAinfo.

Qëndresa tashmë është shumë e dashur për publikun.
Ajo është mjaftë aktive në rrjetet sociale me postime të ndryshme.
Sot Labi ka qenë pjesë e një emisioni ku shihet duke gatuar.
E këtë pjesë, Qëndresa e ka publikuar në rrjetin social, Instagram./ORAinfo/

Nëse jeni i interesuar të ndaloni shpenzimin e parave në tableta presioni, provoni këtë për një javë

0

Shumë pacientë nuk janë të gatshëm të paguajnë shumën e madhe të parave që ju merrni këto barna. Të tjerë thjesht preferojnë të shmangin konsumin e tyre për shkak të efekteve anësore që prodhojnë. Nëse identifikohesh me njërën nga dy opsionet e mësipërme, ajo që është më e mira për ju është një ilaç natyral.

Ne të gjithë e dimë se në natyrë mund të gjejmë atë që na nevojitet për të luftuar pothuajse çdo të keqe. Kolesteroli dhe presioni i gjakut nuk qëndrojnë jashtë rrezes së shërimit. Nëse ne përziejmë përbërësit specifik, mund të vazhdojmë të trajtojmë të dy të këqijat. Një nga këto përbërës natyral është hudhra, transmeton lajmi.net.

Hudhra është një përbërës i natyrshëm që përmban të mira të panumërta për shëndetin. Prandaj mjekët e rekomandojnë atë për të luftuar kolesterolin dhe rregullimin e presionit të gjakut. Sot ne do të flasim për një ilaç protagonist i të cilit është hudhra.

Ky ilaç konsiston në përgatitjen e një pije të bazuar në hudhër dhe verë të kuqe. Siç e keni lexuar, duke përzierur hudhër dhe verë të kuqe, ne mund të ulim nivelet e kolesterolit dhe të stabilizojmë funksionimin e sistemit kardiak. Kushtojini vëmendje udhëzimeve të mëposhtme në mënyrë që të dini se si ta përgatitni këtë shurup natyral të fuqishëm.

Për çfarë kemi nevojë?

Hudhër (12 pjesë).
Verë e kuqe (½ litër).
Përgatitja dhe përdorimi:

Për të filluar, ne duhet të marrim hudhërin, e qërojmë, lajeni dhe prejeni në pjesë më të vogla, më saktë në 4 pjesë. Pastaj hidhni një në një shishe të zbrazët, ku edhe do të derdhim verën. Pastaj do ta mbyllim shishen fort dhe do ta vendosim në një vend të mirë. Por do të jetë shumë më mirë nëse dielli do të godasë drejtpërdrejt. Pra, duhet ta lini atë për një periudhë prej 15 ditësh.

Ne do të vazhdojmë të marrim shishen dhe ta shkundim atë disa herë. Me këtë, ne do të marrim ushqyes nga hudhra në përzierje me verën. Pastaj lini shishe në një vend të errët për 15 ditë të tjera.

Pas 30 ditësh duke përgatitur substancën, ne mund ta marrim atë pa asnjë frikë. Nga substanca duhet të merrni sasinë prej 50 ml 3 herë në ditë. Ky rutinë duhet të përsëritet për 30 ditë radhazi. Kur të kalojë kjo kohë, ne do të pushojmë për një periudhë prej 6 muajsh. Nëse ende nuk jemi të kënaqur, mund ta përsërisim procesin.

Megjithatë, nga 10 ditët e para të konsumimit të saj mund të vërehet një ndryshim i madh në shëndetin tuaj. Nëse filloni ta konsumoni, do të vini re se presioni i gjakut stabilizohet në të njëjtën kohë kur ulni nivelin e kolesterolit. E gjithë kjo do të arrijmë pa efekte anësore dhe pa rrezikuar shëndetin tonë ose veshkat. /Lajmi.net/

Modelja e famshme zhytet nën ujë, por sulmohet nga peshkaqeni

0

Modelja e famshme Molly Cavalli është sulmuar nga një peshkaqen

Ajo vendosi të veshi një palë rroba banjoje dhe të zhytej nën ujë dhe shpresonte t’i shihte nga afër peshkaqenët, por edhe kompania që e kishte dëguar të mund ti transmetonte një pajisje tekonologjike këtyre peshkaqenëve, transmeton lajmi.net.

Por xhrimiet nuk dolën ashtu siç kishin menduar, pasi që modleja edhe pse ishte në kafazin që është krijuar për zhytësit e ujërave me peshkaqenë, ajo prap është sulmuar, dhe ka marrë disa plagë në këmbën e saj.

Fatmirësisht plaga e saj nuk ishte e madhe dhe iu deshën 20 qepje. /Lajmi.net/

Egzona shtatzënë, Albatriti vesh vajzën kuq e zi për 28 nëntor

0

Egzona dhe Albatriti janë dy personazhe shumë të komentuara në të gjitha mediat rozë, dhe që të dy kanë shumë fansa.
Ata janë të martuar dhe dasma e tyre madhështore bëri bujë të madhe në publik, shkruan ORAinfo.

Ata kanë një vajzë, të ciln e kanë quajtur Amelia, dhe pas lindjes së saj Egzona është prapë shtatzënë.
E sot, me rastin e 28 nëntorit, Albatriti ka postuar një fotografi të vajzës, të cilën e ka veshur kuq
e zi dhe e ka mbuluar me flamur kombëtar ./ORAinfo/

Florian Beqiri fotografohet me motrën e tij, ngjashmëri marramendëse

0

Sot ka festë në familjen e Florian Beqirit.
Këngëtari Florian Beqiri, përveç 28 Nëntorit, sot ka një arsye më shumë për të festuar, shkruan lajmi.net.
Kjo pasi motra e tij e ka ditëlindjen dhe këngëtari e ka publikuar një foto pranë saj për ta uruar me fjalë zemre.
‘’Sod asht dita ma e veqant me nje anë dita flamuri kurse ajo ana ma e bukur asht Dittëlindja motres urime Tinush ishallah edhe 100 vjet edhe ishallah tplotsohen krejt deshirat tduu’’, ishte urimi i Florianit.
Bazuar në imazhin të cilës ia ka bashkangjitur urimin, vihet re ngjashmëria tejet e madhe e tij me motrën.