Ads: Merr BB VIP Falas me Premium 12 Mujore

Lajme

PDK-LDK nuk e përkrahën mocionin e AKK-së, Berisha ua dërgon një mesazh

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës ka nisur një mocion për rrëzimin e Qeverisë së Kosovës.

Mirëpo një gjë të tillë nuk po përkrahet edhe prej dy partive të tjera opozitare, LDK dhe PDK.

E këtë, sipas deputetit të AAK-së, Bekë Berisha, partitë opozitare po e bëjnë për të dështuar shteti së bashku me VV-në.

“Ne kemi dashur pa u bo dëmi më i madh, pa u zmadhu dëmi me shku një qeveri përmes mocionit me kalu një qeveri e unitetit kombëtar, me u kry disa probleme, me ndalë këtë trend shkuarje teposhtë, dhe gjithë asaj që kemi mbërri e që është duke e shkatërruar kjo qeveri. Mirëpo partitë politike i kanë idetë e veta, liderët e dy partive e kanë strategjinë, se le të dështojë edhe shteti, por të dështojë Vetëvendosja, bashkë me shtetin, në mënyrë që me ardh këta mbasandaj”, tha ai.