Ads: Merr BB VIP Falas me Premium 12 Mujore

Lajme

Po ktheheshin nga një funeral, 5 persona sulmohen nga bletët, njëri prej tyre vdes

Një burrë humbi jetën dhe katër të tjerë u plagosën pasi u sulmuan nga një tufë bletësh ndërsa po ktheheshin nga një funeral në distriktin Dhar të Madhya Pradesh.

Incidenti ndodhi të shtunën në mbrëmje në fshatin Kherwa, që ndodhet 70 km nga selia e qarkut.

Përgjegjësi i stacionit policor të Bag, Kailash Chouhan tha se një person humbi jetën, pas së cilës funerali i tij u mbajt në Muktidha am jashtë fshatit.

Kur fshatarët po ktheheshin pasi kishin kryer ritet e fundit të të ndjerit, një tufë bletësh i sulmoi.