Ads: Abonohu në Digitalb OTT 

Lajme

Rahovec, Policia konfiskon pesë bimë të dyshuara kanabis sativa të mbjellura në vazo

Policia e Kosovës ka njoftuar se gjatë bastisjes në dy parcela të ndryshme në Rahovec.

Ka gjetur edhe konfiskuar pesë bimë të dyshuara kanabis sativa të mbjellura në vazo të luleve.

Lidhur me rastin, Policia ka arrestuar dy të dyshuar.

“Rr. 8-Dëshmorët e Pashtrikut, Rahovec 15.06.2023 – 04:30. Janë arrestuar dy të dyshuar meshkuj kosovarë pasi që gjatë bastisjes në dy parcela të ndryshme, pronë e të dyshuarve janë gjetur dhe konfiskuar pesë (5) bimë të dyshuara kanabis sativa të mbjella në vazo të luleve. Në konsultim me prokurorin, njëri nga të dyshuarit është liruar, ndërsa tjetri është dërguar në mbajtje”, njofton Policia.


Related posts
Lajme

​Në Shqipëri sot ka nisë shpërndarja e bonusit të fundvitit për 700 mijë pensionistë

Lajme

Letra me njolla të gjakut e ish-ushtarit të UÇK-së, e shkruar në momentet e fundit të jetës

Lajme

Katër pije që rekomandohet t’i konsumoni kur keni anemi

Lajme

Shokon Naim Miftari: Kjo teori e pistë mund të jetë shkaktari i vrasjes së Liridonës