Ads: Abonohu në Digitalb OTT 

Lajme

Sejdiu: Kosova u përjashtua nga programi 7.5 miliardë eurosh i BE-së

Analisti Dardan Sejdiu ka reaguar pasi Kosova mbeti jashtë programit të BE-së për Evropë Digjitale, i cili gjithsej kap një shifër prej 7.5 miliardë eurosh.

Sejdiu përmes një shkrimi në llogarinë e tij në Facebook, ka thënë se ky program u mundëson qytetarëve, bizneseve e institucioneve publike të aplikojnë për financim.

“Edhe një herë, Kosova është përjashtuar nga ky program!” – ka shkruar tutje ai.

Postimi i plotë:

E ardhmja është e gjelbër, e ardhmja është digjitale!

A few moments later…

Vendet e Ballkanit Perëndimor përfitojnë një shumë prej 7.5 miliardë eurosh nga BE, megjithatë Kosova është përjashtuar nga ky program financiar i Bashkimit Evropian.

Ky program është pjesë e programit të Evropës Digjitale që i mundëson qytetarët, bizneset dhe institucionet publike të vendeve të Ballkanit Perendimor të aplikojnë për financim!

Edhe një herë, Kosova është përjashtuar nga ky program! Natën e mirë and let that sink in!

Related posts
Lajme

Hajrizi për dështimet në PISA: Nuk ka pasur përgatitje të duhur për këtë test

Lajme

Gërvalla me rrëfim pak më ndryshe – kujton babanë e saj Jusufin: Dhjetori për mua ka shije të keqe

Lajme

Publikohet fotografia e fundit e Liridona Ademajt disa orë para vrasjes

Lajme

Babai i Naim Murselit mohon që djali i tij të jetë biseksual