Ads: Abonohu në Digitalb OTT 

Lajme

Shënimi i Vidvodanit – Gazetari serb tregon se pse serbët e festojnë humbjen

Gazetari serb, Branislav Kërstiq, teksa ka komentuar zhvillimet e ditës së sotme si festimi i Kurban Bajramit dhe shënimi i Vidvodanit, ka treguar se përse serbët edhe e festojnë këtë të fundit.

Kërstiq ka thënë se ‘’nuk është humbje, është diçka më shumë se jeta, është liria’’.

“Nuk është ajo humbje.

Është më shumë se humbja, jeta humbet kur je duke luftuar për dicka që është më shumë se jeta, ajo është liria.’’, tha ai.

Related posts
Lajme

Hajrizi për dështimet në PISA: Nuk ka pasur përgatitje të duhur për këtë test

Lajme

Gërvalla me rrëfim pak më ndryshe – kujton babanë e saj Jusufin: Dhjetori për mua ka shije të keqe

Lajme

Publikohet fotografia e fundit e Liridona Ademajt disa orë para vrasjes

Lajme

Babai i Naim Murselit mohon që djali i tij të jetë biseksual