Ads: Merr BB VIP Falas me Premium 12 Mujore

Horoskopi

Shenjat e Horoskopit që kalojnë më mirë në shtëpi sesa jashtë

Këto shenja të Horoskopit pëlqejnë të qëndrojnë në shtëpi. Nuk janë njerëz që i sheh shpesh jashtë. Shtëpia e tyre është “mbretëria”. Këta njerëz kalojnë një kohë të mirë duke gatuar, duke parë filma ose seriale, ose ata flenë sa të duan dhe përpiqen të shmangin kontaktin me njerëzit. Le të shohim pak më poshtë për cilat shenja bëhet fjalë dhe sigurisht t’i analizojmë ato.

DEMI

Demi është si një mace shtëpie dhe më shumë se kaq. A mund ta imagjinoni atë të shtrirë në divan duke parë filma dhe seriale teksa ha kokoshka? Ky është Demi. Edhe rruga për në kuzhinë i duket një “shëtitje” duke qenë se e kontrollon shpesh frigoriferin dhe i pëlqen shumë të hajë. Për Demin, të qëndroj në shtëpi është si një ëndërr e realizuar.

GAFORRJA

Në këtë aspekt është njëlloj si Demi, për të mos përmendur që veprojnë si një mace “e moshuar” në shtëpi. Ata bëjnë pikërisht atë që përmendëm më lart dhe më shumë. Për Gaforren, mundësia për të qëndruar në shtëpi është një mundësi për të kaluar kohë me familjen, për t’u kujdesur për fëmijët, për partnerin dhe për të gatuar. Ata duan të hanë, të pinë, të flejnë dhe të pushojnë gjatë gjithë kohës edhe kur nuk janë të lodhur.

AKREPI

Çfarë do të thotë të kalosh kohë në shtëpi? Je vetëm, nuk sheh njeri, ke qetësinë dhe shikon gjithçka nga larg. Ajo që ata mund të bëjnë “ekstra” është ftojnë miqtë e tyre – ata pak miq që ata i besojnë dhe i konsiderojnë si të ngushtë- që të kalojnë pak kohë së bashku. Atyre iu pëlqen të hanë, të pinë dhe të luajnë ndonjë video lojë.

BRICJAPI

Bricjapi nuk ka qenë kurrë “shpirti i festës”, të gjithë e dinë këtë. Atij i pëlqen të rrijë në shtëpi dhe të kalojë kohë vetëm, sepse përveç pushimit do të gjejë edhe pak kohë për t’iu kushtuar punës. Në fund të fundit, ai e vendos jetën e tij profesionale mbi gjithçka. Dije se i pëlqen të izolohet dhe të pastrojë kokën. Vetmia e shtëpisë e relakson atë. Nuk është njeriu më i shoqërueshëm. Ai është pak i vetmuar dhe nuk dëshiron shumë të komunikojë me njerëzit. Pra, shtëpia e tij është “streha” perfekte.