Ads: Abonohu në Digitalb OTT 

Lajme

Si do të jetë 10-ditëshi i parë i shtatorit? Meterologia tregon nëse do të keni mundësi të bëni plazh

Pas parashikimit të motit për këtë fundjavë, meterologia Lajda Porja ka bërë një përmbledhje të situatës meteorologjike në vend.

Në një lidhje ‘Live’ me “Shqipëria Sot”, ajo ndër të tjera ka treguar se si do të jetë 10-ditëshi i parë i shtatorit, duke theksuar se të gjithë pushuesit do të kenë mundësi të bëjnë plazh.

Sipas Porjas, nuk do të jetë as shumë nxehtë, por edhe freskët jo. Megjithatë, ka një shtyrje të stinës së verës dhe si pasojë do t’i marrë disa ditë këtij muaji.

“10-ditëshi i parë do të jetë shumë i favorshëm, ose shumë i këndshëm për të frekuentuar bregdetin, për shkak se nuk do të jetë as shumë nxehtë me vlera mbi 40, por edhe freskët jo. temperatuar 32 gradë në shtator,

është një temperaturë relativisht shumë e lartë, do të thoja. Ka një shtyrje të verës drejt stinës së vjeshtës, të cilat besoj se do t’i marri shumë ditë dhe shtatorit”, tha ajo./abcnews.al

Related posts
Lajme

Bajqinovci: Pa u dënuar e sanksionuar Serbia, nuk shoh të ardhme në dialog

Lajme

Pasi dështuan ta mbyllin, Albin Kurti e Rozeta Hajdari shkojnë në ambientet e Klan-it

Lajme

Berisha: Edi Rama dhe urdhër që për Kosovën të mos diskutohet në Kuvend

Lajme

Sulmi në Banjskë, Haradinaj”: Terroristët kishin këtë plan