Ads: Abonohu në Digitalb OTT 

Lajme

Szunyog thekson konkluzat e Këshillit Evropian, prioritet është shtensionimi

Ambasadori i Bashkimit Evropian në Kosovë, Tomas Szunyog, ka shpërndarë konkluzat e miratuara nga takimi i Këshillit Evropian mbajtur më 20 dhe 30 qershor.

Liderët evropianë dënojnë dhunën e shkaktuar në veri të Kosovës dhe bëjnë thirrje për shtensionim të situatës.

“Konkluzione me rëndësi të miratuara në Këshilli Evropian: shtensionim i menjëhershëm bazuar në tri elemente: Zgjedhje të menjëhershëm në katër komunat veriore dhe themelimi i Asociacionit të Komunave me Shumicë Serbe”, thekson Szunyog.

“Dështimi për shtensionim do të ketë pasoja negative. Dialogu i ndërmjetësuar nga BE-ja mbetet rruga e vetme për normalizim”, ka shtuar ai.

Related posts
Lajme

Hajrizi për dështimet në PISA: Nuk ka pasur përgatitje të duhur për këtë test

Lajme

Gërvalla me rrëfim pak më ndryshe – kujton babanë e saj Jusufin: Dhjetori për mua ka shije të keqe

Lajme

Publikohet fotografia e fundit e Liridona Ademajt disa orë para vrasjes

Lajme

Babai i Naim Murselit mohon që djali i tij të jetë biseksual