E shtunë, Prill 21, 2018
Home Tags Kosova

Tag: Kosova

Ambasadori amerikan në Beograd: Vuçiq e pranon kushtin për Kosovën

Ambasadori amerikan në Beograd, Kyle Scott, ka thënë se në samiti i Sofjes së bashku me strategjinë e re të BE’së janë të rëndësishme...

Burundi tërheq zyrtarisht njohjen e pavarësisë së Kosovës

Ministri i Jashtëm serb, Ivica Daçiq, është takuar sot me homologun e tij nga Burundi, Alain Aime Nyamitwe, ku siç citojnë mediat serbe, ai...

Novosti: Bullgaria po negocion me Spanjën rreth përfaqësimit të Kosovës në...

Bullgaria do të respektojë statusin e neutralitetit të pavarësisë së Kosovës në Samitin e BE-së dhe Ballkanit Perëndimor që do të mbahet në Sofje...

Zyrtarja e BE-së bënë thirrje për bllokim të Kosovës në BE...

Arrestimi i gjashtë shtetasve turq që jetonin në Kosovë dhe ekstradimi i tyre në Turqi ku akuzohen nga pushtetit i presidentit Recep Tayyip Erdogan,...

Ishte Rakiqi ai që e ftoi ushtrinë e Serbisë në Kosovë

Mediet serbe vazhdojnë të merren me ngjarjet e të hënës së kaluar në Mitrovicë kur nga njësia speciale e Policisë së Kosovës u arrestua...

Drita ‘e gjelbër’ për vizat, në qershor

Muaji qershor pritet ta qartësojë përfundimisht rrugëtimin e Kosovës drejt liberalizimit. Po që se shkojnë në rregull të gjitha procedurat nëpër të cilat duhet...

Merkel nese ushtaret Serb kalojne vetem nje meter ne Kosove, ushtria...

Kancelarja gjermane, Angela Merkel, i ka komunikuar Serbisë se forcimi i ligjit dhe normalizimi i marrëdhënieve me Kosovën është një kriter i rëndësishëm për...

Televizoni zviceran: Skenari i Krimesë mund të ndodhë në veri të...

Është një dështim të thuash epokal i “forcës së butë” evropiane: perspektiva e ofruar për t’u bërë pjesë e BE-së tashmë nuk mjafton për...

Pas Shqipërisë, Kosova do të vendos taksë për autostradën ‘Ibrahim Rugova’

Pas vendimit të Qeverisë së Shqipërisë që “Rruga e Kombit” tash e tutje të shfrytëzohet me pagesë, 5 euro për një drejtim, si dhe...

Sërish në bankën rezervë, ja çfarë shkruan Milot Rashica

Milot Rashica sërish është lënë rezervist nga Challandes në ndeshjen e Kosovës përballë Burkina Fasos. Trajneri zviceran Bernard Challandes në formacionin startues për miqësoren me...