Ads: Abonohu në Digitalb OTT 

Lajme

Tërmeti godet vendin shumë pranë Shqipërisë, ja sa ishte magnituda

Një tërmet me magnitudë 3.7 ka ndodhur në orën 12:19,në Poggibonsi, në zonën më të gjerë të qytetit të Sienës, në rajonin e Toskanës.

Lëkundjet kishin një thellësi prej dhjetë kilometrash dhe u ndjenë edhe në Firence.

Sipas informacioneve të deritanishme, nuk ka të lënduar dhe vetëm dëme të kufizuara materiale janë shënuar në Katedralen e Sienës, ku është shembur një pjesë e vogël e suvasë së fasadës.

Related posts
Lajme

Policia sulmoi gazetarët me sprej dhe mjete të forta

Lajme

Protesta kundër Trendafilovës, Policia arreston disa protestues

Lajme

Parlamentin Europian ndalon shitjen e patatinave me qeska të mëdha paketimi: Duhet më shumë produkt se ajër

Lajme

Trusti Pensional shënon humbje qindra milionëshe për një muaj