Ads: Abonohu në Digitalb OTT 

Lajme

“U kall loja”, reagimi epik Rron Gjinovcit me foton e Kurtit pranë dronit Bayraktar

 
   

Kryeministri Albin Kurti ka njoftuar dje se arsenalit të ushtrisë sonë i janë shtuar edhe dronë Bayraktar TB-2, të cilët janë blerë si Qeveri nga Turqia.

Kurti thotë se në dy vjet qeverisje, kanë shtuar për mbi 80% numrin e ushtarëve dhe mbi 100% buxhetin për ushtrinë. 

“Kosova tash është edhe më e sigurt përveçse gjithnjë krenare”, ka shkruar Kurti.

E pas këtij lajmi, analisti Rron Gjinovci ka bërë një postim interesant.

Ai ka publikuar foton e kryeministrit Kurti pranë dronit Bayraktar, ku ka shkruar: U kall loja.

 
 
 
 
 

Related posts
Lajme

Presidenca për procesin e Kryeprokurorit: Presim nga KPK të adresojë shkeljet procedurale në proces të ri për Kryeprokuror

Lajme

Këta janë 6 aktivistët e PSD-së që u arrestuan nga Policia

Lajme

Ngrihet aktakuzë ndaj një serbi, dyshohet për përfshirje në Masakrën e Dubravës

Lajme

Policia sulmoi gazetarët me sprej dhe mjete të forta