Ads: Abonohu në Digitalb OTT 

Lajme

Vjen thirrja: Paviçeviq të arrestohet menjëherë!

Eksperti i sigurisë, Agim Musliu duke komentuar përfshirjen e Stevan Paviçeviq, udhëheqësit të “Mbrojtjes Civile”, në automjetin e Serbisë që u kap me armatim në veri të vendit, ka thënë se në Kosovë janë të pranishme të gjitha strukturat e sigurisë së Serbisë, por ato janë të maskuara.

Musliu ka shkruar në Facebook se Serbia asnjëherë nuk e ka angazhuar ushtrinë as në Kroaci e Bosnje, por serbët lokalë i ka furnizuar me armë, para e mbi të gjitha urdhra e detyra.

“Në Kosovë, duhet ta kuptojnë të gjithë se, janë të pranishme të gjitha strukturat e sigurisë së Serbisë, por ato janë të maskuara.

Si ky rasti i fundit, kur vetura full municion, qenka e Hekurudhave te Serbisë apo që më vonë ia ka fal komunës ilegale të Istogut. Ani pse me targa të Beogradit. Këtë veturë e ka përdorur për sulme terroriste. Vet terroristi i strukturës së të ashtuquajturës Civilna Zaštita.

Plus, bashkëpunëtor i qendrës së inteligjencës ruse GRU, në Nish. Ky farë Paviçeviçi duhet menjëherë të arrestohet dhe të sillet para gjyqit”.

Related posts
Lajme

Katër pije që rekomandohet t’i konsumoni kur keni anemi

Lajme

Shokon Naim Miftari: Kjo teori e pistë mund të jetë shkaktari i vrasjes së Liridonës

Lajme

Deputetët e opozitës përplasen me Gardën, kundërshtojnë kontrollet

Lajme

Këta janë të dyshuarit për vrasjen e 14-vjeçares maqedonase