Ads: Abonohu në Digitalb OTT 

Lajme

Vrasja e 17-vjeçarit në Francë, numri i të arrestuarve shkon në afër 700

Numri i protestuesve të arrestuar në Francë është rritur në 667, pas protestave të dhunshme të cilat pasuan pas vrasjës së 17-vjeçarit nga një polic.

Ministri i Brendshëm i Francës, Gerald Darmanin, tha se policia dhe zjarrfikësit mbrëmë u përballën me “dhunë të rrallë”, shkruan BBC, transmeton Klankosova.tv.

Polici i cili vrau 17-vjeçarin, sipas avokatit të tij, ka kërkuar falje për veprën, ndërsa shumica e të arrestuarve i përkasin moshës 14-18 vjeç.


Related posts
Lajme

Ngrihet aktakuzë ndaj një serbi, dyshohet për përfshirje në Masakrën e Dubravës

Lajme

Policia sulmoi gazetarët me sprej dhe mjete të forta

Lajme

Protesta kundër Trendafilovës, Policia arreston disa protestues

Lajme

Parlamentin Europian ndalon shitjen e patatinave me qeska të mëdha paketimi: Duhet më shumë produkt se ajër