8 C
Tiranë
Friday, 20 January, 2017.
Tags Kosova

Tag: Kosova

‘Imagjinoni nëpër Serbi, autobuzë me foton e Thaçit dhe me ‘Përshëndetje...

Nga Miodrag Vlahoviç, ish-Ministër i Jashtëm i Malit të Zi.Shkrim i botuar në gazetën malazeze, “Pobjeda”.Udhëtimi i trenit me parullën që, në të gjitha...

Thaçi për BILD Zeitung: Koha e dominimeve në Ballkan ka përfunduar

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, në një intervistë për gazetën më të lexuar në Gjermani “BILD Zeitung”, duke iu referuar acarimit të situatës së...

Vuçiq insiston në rrëzimin e Qeverisë së Kosovës, më së largu...

Kryeministri i Serbisë, Aleksandër Vuçiq, në kuadër të luftës speciale kundër Kosovës, e konsideron prioritet rrëzimin sa më të shpejtë të Qeverisë së Kosovës.Veç...

Shqipëria e Kosova s’i gëzohen përballjes mes vete

Përfaqësuesja e Kosovës dhe ajo e Shqipërisë te femrat, kanë rënë në një grup, në kuadër të fazës së parë të eliminatoreve për Botërorin...

Serbia do ndërmarrë edhe një aksion tronditës për Kosovën thotë Spahiu

Publicisti Nexhmedin Spahiu ka thënë në Ora e Fundit në Klan Kosova se Serbia e ka ndërmend të sjellë tankse në Kosovë dhe ta...

Kosova përball Shqipërisë

Përfaqësuesja e Kosovës do të përballet me përfaqësuesen e Shqipërisë në futbollin e femrave për roundin preliminar të kualifikimeve për Botërorin 2019 që mbahet...

Serbia shton armatimin afër kufirit me Kosovën

Kryetari i Këshillit Nacional për Preshevën, Bujanoc dhe Medvegjë, Jonuz Musliu, në një intervistë për “InfoBox” të “RTV Dukagjinit”, ka folur për provokimet që...

Rusia infiltron një spiune në Kosovë. Zbulohet rrjeti

Agjencia e Inteligjencës së Kosovës ka mundur të dekonspirojë të zbulojë një rrjet spiunazhi të ngritur nga Rusia, të cilët vepronin si një organizatë...

Lajm i keq: Besart Berisha ia shuan shpresat Bunjakit dhe tifozëve...

Të gjithë po e presin me 24 mars që të debuton për Përfaqësuesen e Kosovës, shkruan Infokusi.com.Por, ai ende nuk e ka konfirmuar një...

Mësohet si vepron në Kosovë, serbja që raportohej se është spiune...

Agjencia e Kosovës për Inteligjencë ka siguruar të dhëna, të cilat ishin bërë publike në fund të vitit 2016, se në Kosovë ka një...