Ads: Abonohu në Digitalb OTT 

Lajme

“A po ju vjen inati me i pa me këtë dinjitet policët?’’ – Gjini i tensionuar: Shtrijeni sovranitetin

Kryetari i Gjakovës nga radhët e AAK-së, Ardian Gjini ka thënë se Kurti duke mashtruar se po e shtrin sovranitetin në veri na ka poshtëruar të gjithëve.

Gjini ka pyetur se a po iu vjen inati njerëzve me pa në këtë gjendje policët e Kosovës, ku është dinjitetin?

‘ Aq më e rëndë është me hi me t’i marrë tre policë brenda territorit e kërkush mos me ditë. Tre policë, e tash me iu thanë krejt botës kqyre sa e poshtër është Serbia. Edhe me i thanë NATO-s që deri dje i kemi thënë lëna rahat ta shtrijmë sovranitetin. Se na kanë lodh Qeveria duke thënë ne e shtrijmë sovranitetin, dinjitet, dinjitet, dinjitet. A po ju vjen inati njerëzve me i pa me këtë dinjitet policët tonë? Skajohu NATO se na dojmë me shtri sovranitetin e me ruajt dinjitetin. Hajde shtrije.”, tha ai.

Ai ka thënë se Serbia na ka poshtëruar, duke thënë shtrije sovranitetin por unë hy brenda e t’i arrestoj policët.

‘’Kjo është pasojë e arrogancës, mashtrimeve rrenave që duke i ruajtur tri-katër objekte komunave e kemi shtri sovranitetin. A din çka ka bo sot Serbia? Na ka poshtëru tonëve. Se ka thanë shtrije, shtrije sovranitetin po unë hi mrena t’i arrestoj policët.’’, ka thënë ai.

Related posts
Lajme

Osmani dhe Taha flasin për njohjen e Kosovës nga shtetet e OIC-së

Lajme

Tensione në kufirin Liban-Izrael: Sulme me bomba tymuese

Lajme

Gërvalla takon kryediplomatin Gerapetritis: Greqia është aktor kryesor në rajonin tonë

Lajme

​Gërvalla takon homologun e saj nga Singapori, diskutojnë për thellimin e marrëdhënieve shtetërore