Ads: Abonohu në Digitalb OTT 

Lajme

Aliu: Anulimi i mbledhjes së përbashkët nga Rama, veprim i çuditshëm

Trembëdhjetë marrëveshje pritej të nënshkruheshin në mbledhjen e përbashkët të dy qeverive, Kosovës e Shqipërisë,  të mërkurën në Gjakovë.

Kështu deklaroi ministri i Infrastrukturës, Planifikimit Hapësinor dhe Mjedisit, Liburn Aliu, në emisionin “RTK Prime”, duke shtuar se anulimi i kësaj mbledhjeje nga ana e kryeministrit të Shqipërisë, Edi Rama, është e befasishme për Qeverinë e Kosovës.

Ministri Aliu tha se aq sa është në dijeni, kryeministri Rama ka kërkuar mbledhje mes tij e kryeministrit Kurti me prezencën e ministrave të Mbrojtjes dhe të Punëve të jashtme të vendeve respektive.

“Por një mbledhje e tillë edhe do të mund të ndodhte, ndoshta nesër, ndoshta pasnesër ose para mbledhjes së përbashkët ata ta mbajnë mbledhjen”, tha ministri Aliu, duke shtuar se megjithatë, “të anulohet kjo që ishte planifikuar, kjo nuk ka ndonjë kuptim”.

Ministri Aliu u shpreh anulimi i kësaj mbledhjeje të planifikuar shumë kohë më herët, është një veprim jashtëzakonisht i çuditshëm.

Related posts
Lajme

Kimete Berisha: I vdekuri duhet të lihet i qetë, së paku 40-të ditë

Lajme

Gashi për Radoiçiqin: Mund të arrestohet në Serbi dhe përmes Interpolit të transferohet në Kosovë

Lajme

Kimete Berisha: I vdekur duhet të lihet i qetë, së paku 40-të ditë

Lajme

“Edhe e pranuat Asociacionin edhe na prishët me amerikanët” – Kërquki gozhdon Mujën e VV’së