Ads: Abonohu në Digitalb OTT 

Lajme

Arrestimi i Tush Frrokut, të dyshuarit për vrasjen e rëndë në Klinë- Policia del me njoftim

Pas më shumë se një jave në arrati, i dyshuari për vrasjen e 47-vjeçarit, Anton Prela, në lokalin ‘Coyote Lounge Bar’ në Klinë, Tush Frroku, është dorëzuar tek Policia e Koosvës.

Policia ka dalë me njoftim për arrestimin e Frrokut, ku thuhet se pas një pune intensive sot është arritur që të lokalizohet vendndodhja e tij dhe i njëjti është arrestuar.

“Pas njё pune intensive tё Sektorit Rajonal pёr Hetime DRP Pejё, tё asistuar edhe nga njësitet tjera tё Policisё sё Kosovёs, sot me datё 15.08.2023 kemi arritur ta lokalizojmë lokacionin e personit tё dyshuar dhe i njëjti ёshtё arrestuar.

I dyshuari ёshtё kёrkuar edhe pёrmes kёrkesёs pёr bashkёpunim me qytetarёt, tё cilёt i falenderojmё pёr ofrimin e informatave tё cilat e ndihmojnё Policinё nё arrestimin e personave tё dyshuar pёr vepra tё ndryshme penale”, thuhet në komunikatë.

I dyshuari është shoqëruar në stacion policor, ku është intervistuar dhe më pas me urdhër të prokurorit është dërguar në mbajtje pёr 48- orё.

Related posts
Lajme

Shqiptarët nderojnë Afrim Bunjakun në Uashington, i pranishëm edhe William Walker e kreu i ushtrisë shqiptare

Lajme

FSK-ja u vu në gjendje gatishmërie, Ministri Maqedonci jep detaje

Lajme

Trupat e terroristëve të vrarë sot iu dorëzohen familjarëve

Lajme

Krasniqi: Hipokrizi dhe tallje me popullin deklaratat e Kurtit se ka rritje ekonomike