Ads: Merr BB VIP Falas me Premium 12 Mujore

Lajme

Arrestohet 26-vjeçari në Mitrovicë, dëmtoi një shtëpi të trashëgimisë kulturore

Policia ne Mitrovicë, rreth orës 00:35 ka pranuar një informate se një person ishte duke rrënuar një shtëpi te trashëgimisë kulturore, njësitë policore kanë shkuar në atë lokacion ku kanë hasur ne një makinë pune eskavator ndërsa nuk kishte pasur persona, dhe kane vërtetur se një objekte i trashëgimisë kulturore ishte dëmtuar.

Policia kane arritur ta identifikojnë te dyshuarin F.H. 26 vjeçar, shtetas i Republikës se Kosovës, i cili është shoqëruar ne Stacionin Policor Jugu në Mitrovicë

Pas intervistimit, me urdhër të prokurorit, i dyshuari është liruar në procedurë të rregullt, ndaj tij është iniciuar rast për veprën penale ,,Dëmtimi, shkatërrimi i monumenteve ose objekteve te mbrojtura”.