Ads: Merr BB VIP Falas me Premium 12 Mujore

Lajme

Arrestohet i dyshuari për vjedhjen e një veture në Podujevë

Policia e Kosovës e ka arrestuar një 42 vjeçar, nën dyshimin se ka vjedhur një veturë.

Rasti për vjedhjen e veturës është raportuar në polici me 14.06.2023.

Nga hetuesit policor, është gjetë dhe sekuestruar vetura e raportuar e vjedhur.

Personi i dyshuar me vendim prokurorit të shtetit është dërguar në mbajtje.

Ndërkaq vetura i është kthyer pronarit.

Njoftimi i policisë:

Arrestohet një person i dyshuar për vjedhje të veturës

Dje nga njësite policore të stacionit të Podujevës, është arrestuar një person i dyshuar për vjedhje të veturës.

Rasti është raportuar me datën 14.06.2023, nga ankuesi të cilit në fshatin Lluzhan të Podujevës, i është vjedhur vetura.

Puna e hetuesve të stacionit policor të Podujevës, është finalizuar dje, ku pas marrjes së disa veprimeve operative kanë arrit që në Prishtinë të arrestojnë personin e dyshuar:

– B.Xh. mashkull, 42 vjeç, shtetas i Republikës së Kosovës.

Nga hetuesit policor, është gjetë dhe sekuestruar vetura e raportuar e vjedhur.

Personi i dyshuar me vendim prokurorit të shtetit është dërguar në mbajtje, ndërkohë që pas përfundimit të procedurave të nevojshme vetura i është kthyer pronarit.