Ads: Merr BB VIP Falas me Premium 12 Mujore

Lajme

Arrestohet Shefi i personelit në Komunën e Prishtinës

Sot Prokuroria Themelore në Prishtinë ka njoftuar se janë arrestuar dy zyrtarë të lartë të Qendrës për Punë Sociale në Prishtinë nën dyshimet për punësime të kundërligjshme.

KosovaNews merr vesh se në vazhdën e hetimeve të Drejtorise për Hetimin e Krimeve Ekonomike dhe Korrupsionit e Policisë së Kosovës ka arrestuar edhe shefin e personelit të Komunës së Prishtinës, Fadil Aliun- Heretica, dhe se me vendim te prokurorit është derguar në mbajtje për 48 ore.