Ads: Merr BB VIP Falas me Premium 12 Mujore

Lajme

Avdiu: Kosova po e humb Amerikën dhe Veriun, për tre kryetarë jolegjitim

Zana Avdiu ka folur këtë herë për raportin Kosovë-Amerikë në gjithë këto zhvillime në Veri. Sipas saj, krizat atje kanë qenë çdoherë burimi i rritjes elektorale për partitë politike.

E si u shkaktua kjo krizë me rreziqe të mëdha? “Duke i bërë një favor Kosovës, ShBA dhe shtetet e tjera të QUINT-it vendosen t’i njohin zgjedhjet në veri të vendit si legjitime, edhe pse pjesëmarrja ishte tepër e ulët, sepse qytetarët serbë i bojkotuan në tërësi zgjedhjet”, shprehet Avdiu.

Dhe çka bëri qeveria e Kosovës? Vendosi që pikërisht t’i dalë përballë SHBA-së.

Për të dëgjuar më detajisht vështrimin e Zana Avdiut karshi krejt kësaj situate, shikoni videon më poshtë.