Ads: Abonohu në Digitalb OTT 

Lajme

Avioni merr flakë në fluturim

Videot nga bordi i një avioni në fluturim kanë treguar momentin e daljes së flakëve nga motori i tij. Ngjarja ka ndodhur gjatë një fluturimi nga Hjustoni në Kankun ditën e martë, vetëm pak momente pas shkëputjes së avionit nga toka.

Avioni bëri një ulje emergjente dhe u kthye në aeroportin e Hjustonit.

Në një deklaratë, linja ajrore tha se bëhej fjalë për “një problem mekanik pas nisjes” dhe avioni u ul.

Administrata Federale e Aviacionit po heton incidentin.

Related posts
Lajme

Bajqinovci: Pa u dënuar e sanksionuar Serbia, nuk shoh të ardhme në dialog

Lajme

Pasi dështuan ta mbyllin, Albin Kurti e Rozeta Hajdari shkojnë në ambientet e Klan-it

Lajme

Berisha: Edi Rama dhe urdhër që për Kosovën të mos diskutohet në Kuvend

Lajme

Sulmi në Banjskë, Haradinaj”: Terroristët kishin këtë plan