Ads: Abonohu në Digitalb OTT 

Lajme

Avokati shqiptar: Kurti ka arrestuar 3 banditët më të mëdhenj anti-shqiptar

 
   

Avokati Spartak Ngjela ishte i ftuar këtë të premte në Euronews Albania, ku foli në lidhje me zhvillimet në veri të Kosovës.

Ngjela u ndal dhe te pengmarrja e tre policëve të Kosovës nga forcat serbe.

Sipas tij policët janë marrë peng me urdhër të Vuçiç për shkak të aksioneve të policisë në Veri, ku janë arrestuar banditët e mëdhenj anti-shqiptarë.

Ngjela nënvizon se qëllimi i Vuçiç është lirimi i kriminelëve përmes shkëmbimit me forcat e policisë.

“E di pse Vuçiç i ka rrëmbyer policiët e Kosovës, sepse Kurti i ka arrestuar 3 banditët më të mëdhenj anti-shqiptar që u kapën në Mitrovicë. Policia e Kosovës ka kapur krekot e mëdhënj dhe këtë nuk besoj se e ka bërë e vetme pa ndihmën e amerikanëve. Vuçiç i mba peng policët që të kërkojë ndërrim. I mban peng policët që të kërkojë ndërrim. Merrni policët, lëshojini ata. Por ku lëshohen ata”, tha Ngjela.

 
 
 
 
 

Related posts
Lajme

​Një metër dru po shitet deri në 65 euro, qytetarët ankohen për çmimin dhe mashtrimet në matje

Lajme

Osmani dhe Taha flasin për njohjen e Kosovës nga shtetet e OIC-së

Lajme

Tensione në kufirin Liban-Izrael: Sulme me bomba tymuese

Lajme

Gërvalla takon kryediplomatin Gerapetritis: Greqia është aktor kryesor në rajonin tonë