Ads: Abonohu në Digitalb OTT 

Lajme

Berisha i PDK-së: Gjithçka që ndodhi dhe do të ndodhë në veri janë skenarë të Kurtit

Deputeti i PDK-së, Hisen Berisha, tha se krejt këto që po ndodhin në veri janë të pritshme dhe skenarë.

Berisha thotë se strategji është mos koordinimi i Kurtit me aleatët.

“Të gjitha zhvillimet që ndodhën dhe do të ndodhin janë të pritshme dhe janë skenar i pastër, fakti që Kurti nuk harmonizohet me ndërkombëtarët nuk respekton instruksionet që dha ambasadori amerikan”, theksoi Berisha.

Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla e përshkroi të arrestuarin Milun Milenkoviq si organizatorin kryesor të sulmeve ndaj forcave të KFOR-it dhe Policisë së Kosovës më 29 maj në Zveçan.

Mbi 30 pjesëtarë të misionit paqeruajtës të NATO-s kishin mbetur të lënduar në një përplasje me protestuesit e dhunshëm të cilët i goditën me ç’kishin ushtarët, duke hedhur në drejtim të tyre edhe mjete plasëse si shok-bomba dhe molotov.

Related posts
Lajme

Gërvalla takon kryediplomatin Gerapetritis: Greqia është aktor kryesor në rajonin tonë

Lajme

​Gërvalla takon homologun e saj nga Singapori, diskutojnë për thellimin e marrëdhënieve shtetërore

Lajme

Kryeprokurori i Hagës largohet nga ndjekja e Thaçit, vazhdon ndjekjen e Trumpit

Lajme

“Nuk më kujtohet si shkruhet H-ja e madhe e dorës”, teknologjia po largon edhe shqiptarët nga shkrimi me dorë