Ads: Abonohu në Digitalb OTT 

Lajme

Beyer: Të ruhet liria e mediave në Kosovë

 
   

Politikani gjerman, Peter Beyer, ka bërë një reagim përmbledhës për situatat e krijuara në Kosovë.

Ish-raportuesi për Kosovën në Këshillin e Evropës thotë se duhet një shtensionim i menjëhershëm në Kosovë.

Në reagimin e tij, ai përmend edhe lirinë e mediave dhe të shprehjes, duke thënë se ato duhet të ruhen pa kushte.

Situata në Kosovë vazhdon të eskalojë dhe mbetet e paqartë. Tani na duhet një shtensionim i menjëhershëm. Liria e shtypit, medias dhe liria e shprehjes duhet të ruhen pa kushte, ashtu si përkrahja e NATO-s, duke ofruar siguri dhe stailitet”, ka shkruar Beyer.

 
 
 
 
 

Related posts
Lajme

Kimete Berisha: I vdekuri duhet të lihet i qetë, së paku 40-të ditë

Lajme

Gashi për Radoiçiqin: Mund të arrestohet në Serbi dhe përmes Interpolit të transferohet në Kosovë

Lajme

Kimete Berisha: I vdekur duhet të lihet i qetë, së paku 40-të ditë

Lajme

“Edhe e pranuat Asociacionin edhe na prishët me amerikanët” – Kërquki gozhdon Mujën e VV’së