Ads: Abonohu në Digitalb OTT 

Lajme

Bislimi: Falë përkushtimit të popullit tonë dhe aleatëve, Kosova është e lirë

 
   

Zëvendëskryeministri Besnik Bislimi ka thënë se Kosova është e lirë dhe sovrane falë përkushtimit të popullit dhe aleatëve.

Ai ka shkruar se në këtë ditë nderohen sakrifica e të rënëve dhe kontributi i NATO-s.

“24 vjet më parë, Kosova u çlirua nga Serbia. Liria jonë u bë realitet. Ne nderojmë sakrificën e të rënëve dhe kontributin e NATO-s.

Falë përkushtimit të popullit dhe aleatëve tanë për drejtësi dhe çlirim, Kosova është e lirë, sovrane dhe demokratike”, ka shkruar Bislimi në Twitter.

 
 
 
 
 

Related posts
Lajme

​Një metër dru po shitet deri në 65 euro, qytetarët ankohen për çmimin dhe mashtrimet në matje

Lajme

Osmani dhe Taha flasin për njohjen e Kosovës nga shtetet e OIC-së

Lajme

Tensione në kufirin Liban-Izrael: Sulme me bomba tymuese

Lajme

Gërvalla takon kryediplomatin Gerapetritis: Greqia është aktor kryesor në rajonin tonë