Ads: Merr BB VIP Falas me Premium 12 Mujore

Lajme

Bislimi niset për Hagë

 
   

Zëvendëskryeministri i vendit, Besnik Bislimi, ka udhëtuar për në Hagë të Holandës.

Sipas njoftimit të kryeministrisë, Bislimi do të ketë bashkëbisedim me deputetët e Komisionit për Çështje Evropiane të Parlamentit të Holandës si dhe vizitë në Këshillin Ekonomik dhe Social.

Bashkëbisedimi i Bislimit me deputetët e Parlamentit të Holandës nga Komisioni për Çështje Evropiane pritet të nisë nga ora 10:00.

Ky takim vjen pas vizitës që Bislimi pati dje në Bruksel ku u takua me emisarin special të BE-së për dialogun Kosovë – Serbi, Miroslav Lajçak.