Ads: Merr BB VIP Falas me Premium 12 Mujore

Lajme

Blen bileta lotarie me numra identikë, fiton 125 mijë dollarë

Një burrë nga Virxhinia u shpërblye kur bleu 25 bileta identike lotarie për të njëjtin short dhe fitoi një total prej 125 mijë dollarë.

Dana Bickham nga Suffolk u tha zyrtarëve të Virginia Lottery se kishte një ndjenjë ushqimi për kombinimin e numrave 3-5-6-7, kështu që bleu 25 bileta që mbanin ato shifra për shortin e 15 majit Pick 4.

Çdo biletë përfundoi duke fituar një çmim kryesor prej 5,000 dollarësh, duke i dhënë Bickhamit një total prej 125,000 dollarë.

Ai tha se nuk ka plane të menjëhershme me paratë e tij.