Ads: Abonohu në Digitalb OTT 

Lajme

Bllokohen rrugët, serbët nuk lejojnë kalimin e kamionëve dhe autobusëve nga Kosova për në Serbi

Qytetarët serbë kanë bllokuar rrugët në drejtim të pikave kufitare Jarinje e Merdare.

Siç tregojnë burimet e Indeksonline, ata nuk po lejojnë të kalojnë kamionët dhe autobusët nga Kosova që shkojnë nga pika e Jarinjës dhe Merdares.

Të njëjtat burime thonë se 20 kilometra larg kufirit janë të bllokuara rrugët.

Këto veprime të serbëve vijnë pasi Kosova ka bllokuar hyrjen e mallrave dhe kamionëve serb në Kosovë për shkaqe sigurie pas kidnapimit të tre policëve kosovarë nga ana e Serbisë.


Related posts
Lajme

Përmbytjet në Greqi, dëmet e shkaktuara vlerësohen deri në 5 miliardë euro

Lajme

Osmani: Policia së pari, nëse na sulmon Serbia hynë KFOR-i

Lajme

Rekord në Francë, muaji shtator më i ngrohtë që nga 1900

Lajme

Nga nesër ulen tarifat e roamingut për shërbimet e internetit me vendet e BE-së