Ads: Abonohu në Digitalb OTT 

Lajme

“Bravo Kryeministër”, momenti kur Kurti i bashkohet paradës së krenarisë

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, për herë të parë i është bashkuar sot në sheshin qëndror të Prishtinës, Paradës së Krenarisë, në përkrhaje të komunitetit LGBTQI+.

Ky vendim i Kurtit është pritur shumë mirë, edhe nga pjesëmarrësit në paradë.

Në momentin kur Kurti ka dalë nga ndërtesa e Qeverisë për t’iu bashkuar Paradës së Krenarisë janë dëgjuar brohorima gëzimi e dikush s’ka ngurruar që ta përgëzoj Kuritn për vendimin.

“Bravo kryeministër”, dëgjohet teksa i thotë dikush nga të pranishmit.

VIDEO

Related posts
Lajme

Kimete Berisha: I vdekuri duhet të lihet i qetë, së paku 40-të ditë

Lajme

Gashi për Radoiçiqin: Mund të arrestohet në Serbi dhe përmes Interpolit të transferohet në Kosovë

Lajme

Kimete Berisha: I vdekur duhet të lihet i qetë, së paku 40-të ditë

Lajme

“Edhe e pranuat Asociacionin edhe na prishët me amerikanët” – Kërquki gozhdon Mujën e VV’së