Ads: Abonohu në Digitalb OTT 

Lajme

Brenda 24 orëve të fundit në Kosovë ndodhën 44 aksidente trafiku

Në 24 orët e fundit në vendin tonë kanë ndodhur 44 aksidente trafiku.

Policia e Kosovës njofton se një aksident ishte me fatalitet, 22 tjerë me persona të lënduar dhe 22 tjerë raportohet të kenë qenë vetëm me dëme materiale, transmeton Telegrafi.

Brenda 24 orëve të fundit, Policia ka shqiptuar edhe 1509 tiketa trafiku për shoferët që nuk kanë respektuar rregullat e komunikacionit.

Po ashtu, në njoftim thuhet se ka arrestuar edhe 14 persona, ku 11 prej tyre janë dërguar në mbajtje.


Related posts
Lajme

​Një metër dru po shitet deri në 65 euro, qytetarët ankohen për çmimin dhe mashtrimet në matje

Lajme

Osmani dhe Taha flasin për njohjen e Kosovës nga shtetet e OIC-së

Lajme

Tensione në kufirin Liban-Izrael: Sulme me bomba tymuese

Lajme

Gërvalla takon kryediplomatin Gerapetritis: Greqia është aktor kryesor në rajonin tonë