Ads: Merr BB VIP Falas me Premium 12 Mujore

Lajme

​Dodë Gjergji: Nënë Tereza, zëri më i fuqishëm për popullin në nevojë

 
   

Në shtatë vjetorin e shenjtërimit të Nënë Tereza dhe 26-vjetorin e vdekjes së saj, është mbajtur mesha solemne e festës për Shën Nënë Terezën.

Ipeshkvi i Kosovës, imzot Dodë Gjergji, gjatë meshës për Nënë Terezën, u shpreh se Nenë Tereza është përpjekur të jetë zëri më i fuqishëm dhe i famshëm për popullin në nevojë.

Ai tha se çdo buzëqeshje që e shohim tek të varfrit është dhuratë e Nënë Terezës.

Duke kujtuar të gjitha të mirat e Nënë Terezës.