Ads: Abonohu në Digitalb OTT 

Lajme

Drecun: Duhet të jemi gati për përkeqësim të situatës në veri

Kryetari i të ashtuquajturit Komision Parlamentar për Kosovën në Kuvendin serb, Milovan Drecun, ka thënë se se gjithmonë është e mundur që dikush të projektojë incidente dhe provokime, duke iu referuar situatës në veri.

Sipas tij, rasti i fundit ku policia parandaloi një sulm terrorist dhe gjeti një veturë plot me armë, është diçka e montuar.

Ju me kaq naivitet vendosni një veturë, bashkë me pjesëtarët e KFOR-it dhe menjëherë filloni një fushatë mediatike-propagande, është plotësisht e qartë se vetura ishte e vendosur, me armë, me bomba molotov, nuk e kanë futur gjithçka brenda, megjithëse Unë mendoj se ata duhet të kishin vendosur një kamion”, tha Drecun.

“Duhet të jemi gati për përkeqësim të mëtejshëm të situatës”, tha Drecun. 

Related posts
Lajme

Hajrizi për dështimet në PISA: Nuk ka pasur përgatitje të duhur për këtë test

Lajme

Gërvalla me rrëfim pak më ndryshe – kujton babanë e saj Jusufin: Dhjetori për mua ka shije të keqe

Lajme

Publikohet fotografia e fundit e Liridona Ademajt disa orë para vrasjes

Lajme

Babai i Naim Murselit mohon që djali i tij të jetë biseksual