Ads: Abonohu në Digitalb OTT 

Lajme

E PABESUESHME! Mahnitet nga loja e mbrojtësit shqiptar, presidenti kundërshtar hyn në fushën e lojës dhe i bën ofertë ‘live’ (video)

Adana Demirspor, një nga ekipet përfaqësuese turke në Kupat e Europës, që garon në Ligën e Konferencave të UEFA-s, u përball me Cluj në ndeshjen e kthimit.

Murat Sancak, i cili zbriti në fushë pas vërshëllimes finale të trefishtë të arbitrit kryesor, me skuadrën e tij të kualifikuar në raundin e tretë, hyri direkt në pazar transferimi me Arlind Ajetin, i cili bëri paraqitje të jashtëzakonshme, e cila mahniti presidentin kundërshtar.

Kujtojmë se Arlind Ajeti, mbrojtësi ynë i kombëtares, luan në skuadrën rumune të Cluj. Sancak, presidenti i Adana Demirspor, i cili zbriti në fushë pas lojës, shihet që shkon direkt tek Ajeti.

Pasi i kishte pëlqyer shumë performanca e lojtarit shqiptar, thirri drejtorin sportiv Gökhan Göktürk dhe i tha: “Ne po e blejmë këtë”. Më pas shihet duke i shkuar pas mbrojtësit tonë kuqezi, i lexon (mbi)emrin në fanellë, për ta fiksuar dhe pasur në listën e tij të dëshirave për të ardhmen.

Këto momente të Murat Sancak dhe Ajetit janë bërë “kryefjalë” në rrjetet sociale, kanë marrë me qindraa komente dhe pëlqime. Rrallë shohim gjëra të tilla, ku presidenti i një klubi futbolli bie në “dashuri” me lojtarin kundërshtar, aq më tepër në këto nivele, në Kupat e Europës.


Related posts
Lajme

Polonia do të ndalojë furnizimin me armë për Ukrainën për shkak të mosmarrëveshjes së grurit

Lajme

Dita e dytë e Samitit të Paqes dhe Demokracisë, merr pjesë ambasadori gjerman në Kosovë

Lajme

Presidenti kroat nga OKB bën thirrje për njohjen e Kosovës

Lajme

Osmani dekoron me Urdhrin e Lirisë, ish-kongresistin DioGuardi dhe aktivisten Cloyes DioGuardi