Ads: Abonohu në Digitalb OTT 

Lajme

Edhe Vuçiq reagon pas arrestimit të Milenkoviqit

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq e ka quajtur ”provokim dhe krim” nga kryeministri i Kosovës Albin Kurti, arrestimin e organizatorit të sulmeve ndaj KFOR-it, Milun Milenkoviq.

Këtë siç ka njoftuar Presidenca e Serbisë, Vuçiq e tha gjatë një bisede në telefon që pati me tre senatorët amerikanë: Chris Murphy, Jean Sahin dhe Pete Ricketts.

”Vuçiq u tha senatorëve amerikanë qartë dhe pa mëdyshje se arrestimi i sotëm i Milun Milenkoviqit është provokim dhe krim i kryeministrit të institucioneve të përkohshme të Prishtinës, Albin Kurti, me të cilin po tenton të provokojë luftë në zemër të Evropës”.

Çështja e Kosovës, ishte temë e vetme diskutimi mes Vuçiqit dhe senatorëve amerikanë, thuhet në njoftimin e lëshuar.

Related posts
Lajme

​Në Shqipëri sot ka nisë shpërndarja e bonusit të fundvitit për 700 mijë pensionistë

Lajme

Letra me njolla të gjakut e ish-ushtarit të UÇK-së, e shkruar në momentet e fundit të jetës

Lajme

Katër pije që rekomandohet t’i konsumoni kur keni anemi

Lajme

Shokon Naim Miftari: Kjo teori e pistë mund të jetë shkaktari i vrasjes së Liridonës