Ads: Abonohu në Digitalb OTT 

Lajme

Ekspertja zbulon skenaret e errëta të draftit për asociacionit: Rama po dëmton Kosovën, po bën lojën e Serbisë

Ekspertja e çështjeve ndërkombëtare, Ilda Zhulali tha në “Now me Erla Mëhillin” se Edi Rama është duke e dëmtuar Kosovën me draft-statutin e propozuar sot.

Sipas saj, iniciativa që ka marrë kryeministri i shërben lojës së Serbisë, ndërsa theksoi se nuk ka asnjë formë sesi ky propozim të jetë në të mirë të Kosovës kur Rama nuk është konsultuar as me Albin Kurtin, as me Vjosa Osmanin, as me opozitën e Kosovës.

“Pra, i ka zeruar të gjitha institucionet legjitime në Kosovë. Kjo mendoj unë, është gjëja e parë e rëndë që zoti Rama ka bërë dhe veçanërisht në këto momente nuk mund të kishte gjë më të dëmshme për të bërë për Kosovën.

Kjo çon ujin në mullirin e kërkesës së hershme të Serbisë e cila kërkon që pajtimin shqiptaro-serb ta realizojë përmes Tiranën dhe jo përmes Prishtinës,” – sqaroi Zhulali.

Related posts
Lajme

Policia sulmoi gazetarët me sprej dhe mjete të forta

Lajme

Protesta kundër Trendafilovës, Policia arreston disa protestues

Lajme

Parlamentin Europian ndalon shitjen e patatinave me qeska të mëdha paketimi: Duhet më shumë produkt se ajër

Lajme

Trusti Pensional shënon humbje qindra milionëshe për një muaj