Ads: Merr BB VIP Falas me Premium 12 Mujore

Lajme

Escobar e kërkon Asociacionin: Çështja është nëse do ta bëjë kjo qeveri, apo e ardhshmja?

 
   

Emisari amerikan Gabriel Escobar, ka përmendur sot sërish themelimin e Asociacionit, duke e prezantuar ata para mediave serbe në Beograd, si një detyrim ligjor të cilin Kosova duhet ta përmbush.

Megjithatë, ai la të hapur një dilemë:

”Por, çështja është: Nëse Ascoacioni do themelohet me këtë qeveri, apo me atë të ardhshmen?”, është deklaruar Escobar, para mediave në Beograd.

”Asociacioni është obligim ligjor që Qeveria e Kosovës duhet ta përmbushë. Pra, nuk është marrëveshje mes Kurtit dhe Serbisë, por mes Kosovës dhe Serbisë”.