Ads: Abonohu në Digitalb OTT 

Lajme

Escobari dhe Lajçaku takojnë nesër Osmanin

 
   

I dërguari i posaçëm i Shteteve të Bashkuara të Amerikës për Ballkanin Perëndimir, Gabriel Escobar, dhe ai i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak, sot do të qëndrojnë për vizitë në Kosovë.

Takimin e parë ata do ta zhvillojnë në mbrëmje me kryeministrin e vendit, Albin Kurti, duke filluar në orën 20:00 në ndërtesën e Qeverisë së Kosovës.

Kështu ka njoftuar vetë Zyra e Kryeministrit, pa dhënë detaje rreth temave që pritet të diskutohen në takim.

Të nesërmen në mëngjes, të dy diplomatët do ta takojnë edhe presidenten e vendit, Vjosa Osmani, duke nisur në orën 09:45.

 
 
 
 
 

Related posts
Lajme

Ferdinant Dimo merr zyrtarisht komandimin e Forcës Ajrore

Lajme

Tahiri: Kurti mund ta humbë pushtetin, por po e humb shtetin

Lajme

Kuvendi mban tri seanca plenare, njëra për rezervat shtetërore

Lajme

Gazetari zbardh detaje të reja nga të shtënat me armë zjarri në Tiranë, dyshohet se autori iku me makinë