Ads: Abonohu në Digitalb OTT 

Lajme

Foto/ Identifikohet autori i plagosjes së policit të “Shqiponjave”, Balla: I bëj thirrje të dorëzohet

Ministri i Brendshëm Taulant Balla ka deklaruar se gjendja shëndetësore e efektivit të repartit “Shqiponja” Edlir Alleshi që mbeti i plagosur me armë gjatë ndjekjes së një të dyshuari është përmirësuar.

Në foto: Autori Klered Bozhani

Balla tha se autori është identifikuar dhe i bëri thirrje që të dorëzohet.

“Gjendja e efektivit është përmirësuar. Personi është identifikuar, thirrja për të është të dorëzohet”, u shpreh ndër të tjera në prononcimin e tij para mediave nga hyrja e spitalit të Traumës, ministri i Brendshëm, Taulant Balla.

Mësohet se autori është identifikuar si Klered Bozhani, i cili është larguar nga vendngjarje me një automjet, ndërkohë që policia është vënë në kërkim të tij.

Related posts
Lajme

Ambasadori suedez në familjen e Liridonës: Përshëndes reagimin e shpejtë të Policisë dhe Prokurorisë së Kosovës

Lajme

Babai i Marigona Osmanit: Dardan Krivaça na kërcënoi nga burgu

Lajme

​Përfundon bastisja në argjendarinë në Prishtinë

Lajme

​Kryeministri Kurti mirëpriti përfaqësuesit e partive politike shqiptare të Luginës së Preshevës