Ads: Merr BB VIP Falas me Premium 12 Mujore

Lajme

Gjenerali amerikan: Jemi shumë të shqetësuar për situatën në veri

Gjenerali amerikan Daniel Hokanson, Shef i Byrosë së Gardës kombëtare dhe anëtar i Shefave të Shtabit të përbashkët të Shteteve të Bashkuara ka thënë se janë shumë të shqetësuar lidhur me zhvillimet e fundit në veri të Kosovës.

Në një intervistë për Zërin e Amerikës, Hokanson ka thënë se është shumë e rëndësishme që të gjithë udhëheqësit të jenë transparentë në bisedat e tyre.
Reagimet për gjendjen aktuale në Veri po vazhdojnë të jenë të shumta.
Derisa,për Kosovën është caktuar një afat kohor.