Ads: Merr BB VIP Falas me Premium 12 Mujore

Lajme

“Gjyshi kishte veshur triko leshi, WizzAir e zbret nga avioni bashkë me gjyshen”

WizzAir, linja ajrore hungareze njihet nga shqiptarët për vonesat dhe torturat gjatë fluturimeve të saj.

Por përveç kësaj, kjo linjë tani duket se ka nisur të bullizojë shqiptarët edhe për shkak të veshjeve të tyre.

Një qytetar i është drejtuar redaksisë tonë për të denoncuar një rast të tillë që ka ndodhur mbrëmjen e sotme në aeroportin e Tiranës.

Ai thotë se gjyshi dhe gjyshja e tij janë zbritur nga avioni që do nisej për në Romë për shkak të veshjes.

Sipas tij, gjyshi mbante veshur një triko(kanatiere) të bërë me lesh dele dhe për shkak të erës ai është zbritur nga avioni.

Ai thotë se ky është një bullizim, tallje dhe diskriminim ndaj gjyshit të tij të moshuar por edhe popullit shqiptar.

Denoncimi i qytetarit:

Persh si kaloni mir, Dua te bej nje ankes per kompanin aiorore Wizz air numeri w4 3887para nje ore per udhetimin rinas -Fiumicino ,gjyshi edhe gjyshja ime i kan zbritur nga avioni per faktin qe gjyshit i vinte era trikoja e leshit,eshte nje kanatiere e ber me lesh delesh qe e perdorin pothuajse te gjith ata qe jan rritur ne fshat,tani ku eshte par edhe degjuar nje gje e till qe te bullozosh edhe te ofendosh dy moshatar qe mund te ishin prindrit e tyre kjo gje eshte e papranushme ,Nuk egziston fare,dhe kishin ber nje or vones derisa ata te dilnin nga avioni ,ka shtet ne shqiperi apo jo ky eshte kulmi ,o shtet i digjeneruar qe lejon keto kompani te operojn edhe te bullizojn dhe te diskriminojn Popullin shqipetar ,ky eshte kulmi ,faleminderit shum nqs e postoni.